• Ferie 2020 - zmiana liczby osób w grupach

Zapisy na zajęcia w czasie ferii zimowych w SP Kowale odbywać się będą poprzez zgłoszenia uczestnictwa dziecka do sekretariatu i wypełnienia kart zgłoszenia oraz oświadczeń o wykorzystaniu wizerunku i przestrzegania regulaminu zajęć do dnia 08.01.2020 r.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !

• Gminne Igrzyska w Dwa Ognie

22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Igrzyskach dzieci w Dwa Ognie. Po zaciętej walce i dobrej zabawie wrócili z I miejscem druzyna dziewcząt oraz II drużyna chłopców. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

• Andrzejki w 2D

W tym roku uczniowie klasy 2d samodzielnie przygotowali wróżby dla kolegów i koleżanek z klasy. Wzięli udział również w tańcach i konkursach klasowych. Zabawa była wyśmienita.

• Pierwsza dyskoteka Andrzejkowa w SP Kowale

27 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki z dyskoteką szkolną. Uczniowie z tej okazji przygotowali rozmaite zabawy, między innymi tradycyjne lanie wosku, przebijanie serca, czy losowanie swojego przyszłego zawodu. Wszystkim atrakcjom dodatkowo towarzyszyła taneczna zabawa, która uczyniła ten wieczór jeszcze bardziej magicznym! Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na powtórkę za rok!

• Ozdoby świąteczne w klasach 6-tych

W tym tygodniu uczniowie klas 6 kończyli prace nad kulą świetlną, która dla wielu będzie doskonałą świąteczną ozdobą. Praca nad kulą była dwuetapowa- najpierw owijali włóczkę z dodatkiem kleju na balon, a następnie po wyschnięciu przebijali balon i w jego miejsce wkładali lampki Led. Pracy było dużo, zabawy co nie miara ale duma z wykonanej ozdoby największa.... 🙂

• Debata Uczniowska

Dnia 28.11. przedstawiciele "trójek klasowych" z klas 4-8 wzięli udział w debacie na temat zasad poprawnego zachowania. Podczas burzy mózgów uczniowie zastanawiali się co to są normy społeczne i czy są one przestrzegane podczas przerw i na lekcjach. Wspólnie określono niepożądane zachowania, które występują w naszej szkole. Uczniowie zamieścili wyniki na skali, która pokazała w jakim stopniu się z nimi na codzień spotykają. Na koniec spotkania w małych grupach opracowywano zasady poprawnego zachowania, z których powstała Szkolna Karta Dobrego Zachowania.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za zaangażowanie i aktywny udział w dyskusji.

Pamiętajcie! Kultura osobista jest wizytówką każdego ucznia!

PozdrawiamySamorząd Uczniowski

• Drzewka szczęścia

Podczas terapii pedagogicznej grupa dzieci z klasy 2 tworzyły drzewka szczęścia. Do stworzenia potrzebny jest szablon drzewa, sztywna kolorowa kartka z bloku technicznego oraz guziki, makarony i świecące szkiełka. Drzewko można pokolorować kredkami albo tak jak robiły to dzieci posypać na klej wcześniej nałożony kolorowe proszki.

• 1A wspiera fundację

Zbliża się okres świąteczny,dlatego uczniowie klasy I a wraz z rodzicami postanowili wspomóc Fundację Wspierania Rozwoju JA TEŻ. Naszym wspólnym zadaniem było upieczenie i udekorowanie bardzo dużej ilości pierników. Jak widać efekt był oszałamiający,a pani Iwona Simon prezes Fundacji JA TEŻ w podziękowaniu obdarowała dzieci małym słodyczem😊. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie 😊

• Gminny konkurs Ortograficzno - Profilaktyczny

W ostatnim tygodniu przedstawicielki naszej szkoły Lena Niewczas, Zuzanna Klimowska i Julia Falk brały udział w II Gminnym Konkursie Ortograficzno-Profilaktycznym w ZKiW w Bielkówku. Serdecznie gratulujemy dziewczynom, a szczególnie Zuzannie Klimowskiej, która zajęła 1. miejsce. Bardzo się cieszymy!

• XII Gminny Konkurs o Prawach Dziecka

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w XII Gminnym Konkursie o Prawach Dziecka organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wojanowie pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.W dniu 20 listopada do konkursu w kategorii klas 1-3 przystąpiła: Maja Pacia z kl. 1e, Karina Wójcik kl. 2h, Vlada Khomenko kl. 3a. Uczennice miały za zadanie przygotować krótki występ dotyczący wybranego prawa. Ponadto pisały test ze znajomości książki „Moje prawa ważna sprawa”.Uczniowie klas 4 – 7 za zadanie mieli nakręcić telefonem komórkowym film odnoszący się do wybranego Prawa Dziecka. Za przygotowany film zebrali najwięcej braw podczas pokazu. Drugim zadaniem było napisanie testu ze znajomości Praw Dziecka i zastosowaniu w praktyce. Szkołę w tej kategorii reprezentowali w Wojanowie: Maja Obarzanek kl. 6e, Kacper Świderski kl. 7b, i Victoria Niemczyk kl. 7b.

• 5C w Oceanarium

5c i Tydzień rekina - poznanie cyklu życia, zachowania i budowy rekina (ryby słonowodne, kręgowce). Wycieczka do Oceanarium w Gdyni.