• #SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Gmina Kolbudy aktywnie włączyła się do akcji pomocy obywatelom Ukrainy, którzy uciekając przed wojną przybywają do naszego kraju.

Od poniedziałku 28 lutego rozpoczęliśmy koordynowaną przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zbiórkę.

Przyda się:

• żywność z długim terminem przydatności do spożycia ( jak np. makarony, konserwy, kasze, ryż) a także środki czystości czy materiały opatrunkowe i leki przeciwbólowe.
            • nowe koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy czy kubki termiczne to także przedmioty niezbędne osobom, które cały swój dobytek pozostawiły za granicą.

Wymienione powyżej materiały dostarczać można:

1) w Kolbudach do sali GOK (wejście z tyłu budynku) w Urzędzie Gminy Kolbudy w godzinach pracy urzędu

2) w Kowalach do Szkoły Podstawowej ul. Apollina 7 (wejście od strony biblioteki) w godz. 7.00-18.00

Zadbamy o to, aby Państwa pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących. Mieszkańcy naszej gminy wielokrotnie dowiedli, że mają wielkie serce i chętnie niosą pomoc osobom w potrzebie. Jesteśmy pewni, że również w tej szczególnej sytuacji wspólnie okażemy naszą solidarność.

• Na ratunek zwierzętom z Ukrainy

Witajcie Kochani,

To ja, Wasz Szkolny Adopsiak Nuno!

Na początku chciałbym Wam z całego mojego serduszka podziękować za ostatnią zbiórkę darów dla mnie. Jesteście naprawdę cudowni! Obdarowaliście mnie tak dużym zapasem karmy i zabawek, że mogłem podzielić się moimi prezentami z wszystkimi przyjaciółmi w schronisku!

To był wspaniały i szczęśliwy dzień dla mieszkańców Promyka, a to wszystko dzięki Wam! Kochani, dzisiaj zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc nie dla mnie, ale dla moich przyjaciół z Ukrainy... jak zapewne wszyscy wiecie nastał ciężki i bardzo trudny czas dla naszych sąsiadów. W pobliżu granicy naszego kraju przebywa bardzo dużo zwierząt zamieszkujących dotąd Ukrainę. Niektóre z nich czekają, by przekroczyć granicę ze swoimi rodzinami, inne po prostu uciekły zdezorientowane i przerażone hałasem. Wolontariusze i pracownicy Trójmiejskich schronisk ze wszystkich sił starają się im pomóc zapewniając im schronienie, jedzenie oraz wodę. Dlatego Kochani zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc moim przyjaciołom z Ukrainy.

Czego im potrzeba?

- dowolnej karmy suchej oraz mokrej dla psów i kotów,

- jednorazowe podkłady higieniczne,

- obroże i smycze,

- transportery,

- koce, prześcieradła, ręczniki itp.

Dary dla moich zagranicznych kolegów można dostarczać do sali 015 do piątku tj. 04.03.2022r.

Z góry bardzo Wam dziękuję za wsparcie, ponieważ już niejednokrotnie się przekonałem, że mogę na Was liczyć!

Wasz Nuno :)

• #napomocUkrainie

Szanowni Państwo!

Nasza Szkoła dołącza się do zbiórki darów rzeczowych pod hasłem #napomocUkrainie wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem. Gorąco zachęcamy do wsparcia inicjatywy!

Samorząd Uczniowski SP Kowale

Wolontariat SP Kowale