• Regulamin placu zabaw

1. Plac zabaw służy zabawie oraz rekreacji dzieci i młodzieży.
          2. Elementy placu zabaw przeznaczone są dla dzieci od lat 3 do lat 12.
          3. Dzieci mogą przebywać na terenie placu zabaw tylko pod opieką nauczycieli, rodziców lub prawnych opiekunów, którzy ponoszą za nie odpowiedzialność.
          4. Korzystanie z urządzeń zabawowych oraz przebywanie na placu zabaw może się odbywać w godzinach 8.00-16.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalach i dzieci z Przedszkola Gminnego w Kowalach oraz w godzinach 16.00- 20.00 dla mieszkańców przyległych osiedli.
          5. Osoby przebywające na terenie placu zabaw zobowiązane są do zachowania porządku.
          6. Z urządzeń zabawowych należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem.
          7. Na terenie placu zabaw obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów i e-papierosów oraz przebywania osobom pod wpływem alkoholu lub pod działaniem innych środków odurzających.
          8. Rodzice/ opiekunowie dzieci ponoszą odpowiedzialność prawną za ewentualne szkody wyrządzone na placu zabaw przez dzieci.
          9. Zauważone usterki, zniszczenia, wszelkie nieprawidłowości itp. należy natychmiast zgłaszać do dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kowalach
          10. Osoby naruszające porządek publiczny lub przepisy niniejszego regulaminu będą usuwane z terenu placu zabaw.
          11. Zabrania się w szczególności:
          • niszczenia urządzeń zabawowych,
          • zaśmiecania terenu,
          • wjeżdżania na teren rowerami, rolkami, deskami itp.,
          • niszczenia zieleni,
          • wprowadzania zwierząt,
          • wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów
          • wchodzenia na górne elementy konstrukcji dachy, huśtawki itp.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

W Kowalach